Řešení pro elektromontáže
 
 
Začneme-li od čištění a odmašťování....

Základním produktem pro odmašťování elektrických zařízení je Cramolin Contact Cleaner, který se rychle odpařuje a nezanechává rezidua. Tímto lze přestříknout desku s tištěnými obvody nebo rozvodnou skříň nebo svorkovnici elektromotoru (POZOR, zařízení musí být vypnuta a odpojena od zdroje energie). Toto je základní řešení a od něho se postupuje směrem k 'drsnějším'. Pokud tento nestačí, aplikuje se Spraywash, v krajním případě Degreaser. Tyto už s sebou ale nesou riziko nekompatibility s přítomnými plastovými součástmi - nutno předem vyzkoušet. Pro očištění kontaktů s již zoxidovanou vrstvou se používá Contaclean, který má přídavek oleje s antikorozní přísadou.

Naopak, potřebujeme-li vyčistit jemné zařízení (CD disk, jemná elektronika) - použijeme Disc Cleaner, který je naprosto čirý a neobsahuje pevné částice. Pro svislé povrchy (LCD, LED displeje) aplikujeme Screen TFT spray, což je jemný čistič ale na pěnové bázi, díky které nestéká ze svislých povrchů.


Když už máme čisto

Očištěné součásti/kontakty lze ochránit proti vlivu vody (koroze, zkrat) přípravkem Protection. Toto je například ideální ochrana elektroinstalací ve vlhkých skepech apod. Kontakty ze zvláště jemných a drahých materiálů (zlato, stříbro) ošetříme sprejem Top Pin.

Elektrické obvody můžeme též ochránit lakováním - Plastik je nejčastější. Pro větší ochranu lze použít Urethane, do vyšších teplot Isotemp. Mimochodem, tento lak je ve spojení s pozinkovacím sprejem Varybond VB83 jedna z nejspolejhlivějších kombinací proti korozi. Pro odstínění elektrických obvodů zase použijeme Emilac.

Pokud si potom nechcete zapatlat černými otisky prstů zbrusu novou bílou rozvodnou skříň, doporučujeme odmašťovací ruční utěrky Scrubs nebo pastu pro bezvodé mytí rukou Permatex Fast Orange.


A můžeme montovat!

Pokud si montujete i skříně či stojany a chcete je ještě někdy rozebírat, doporučujeme montážní pastu Anti Seize RG. Naopak, proti uvolnění šroubů doporučujeme lepidlo Varybond Thread Locker 12-22. Pro rychlé lepení různých materiálů využijte naši řadu akrylátových ('sekundových') lepidel jako například Varybod VB14-01

Zámky doporučujeme prostříknout univerzálním sprejem VB16 Multi Protection Spray, který vytěsňuje vodu a maže. S tímto sprejem si můžete lehce promazat i cokoliv na dílně nebo v budově. Pozn. Jestli Vám to připomíná klasické védéčko - Water Displacing, ano - ale klasika  má teplotní rozsah pouze do 100°C. VB16 funguje od -70°C do +230°C a daleko pomaleji vysychá - jedná se o polosyntentiku)

Na všeobecnou ochranu kovových dílů proti korozi bychom doporučili Cramolin Antikorr, který poskytuje dočasnou ochranu v podobě olejového filmu.

Pro usnadnění protahování kabelů úzkými prostory (husí krky, ostré úhly)lze využít sprej Kabelglide, který se dodává i s ohebou aplikační trubicí. 

Všechny díly si pro usnadnění orientace můžete popsat kvalitními lakovými fixami Dykem Brite-Mark.


Když to nejde povolit...

Máte na starosti i opravy starých zařízení a otevírání zarezlých spojů? Pro snadnější rozebírání bychom doporučili VB71 Penetrating Oil, nebo, když vše ostatní selže, Rocol Shock Release Spray, který zmrazí spoj na -40°C během 10 sekund. (A když ani to nepomůže, potom už fakt jenom kladivo, vrtačka a flexa....)


A když má přijet návštěva...

Máte i větší sklad a potřebujete všemu dát své místo? Můžete ještě mrknout na kvalitní anglické podlahové značení Rocol Easyline Edge. Nebezpečná a kluzká místa můžete (po odmaštění) opatřit jednosložkovým protiskluzovým nátěrem Rocol Safe Step 100

A pokud pro návštěvu jedete na letiště, nezapomeňte si vyčistit autopotahy sprejem Rocol Foam Cleaner Spray.


Už jste byli v našem eshopu?