Kovoobrábění

Tato sekce bude poněkud obsáhlejší, díky pestrosti obráběných či montovaných materiálů a jejich rozdílným požadavkům. I když se tady toho může zdát hodně, není problém se vždy domluvit a vypíchnout 5-7 produktů, které obsáhnou celou Vaši dílnu.


Dorazil materiál!

Pokud nepůjde přímo do výroby, můžeme Vám nabídnout sprej Varybond VB63 Rust Protection s dočasnou ochranou proti korozi. Lze jej aplikovat i na vlhký povrch, ideální například pro mezioperační skladování. Pro delší nebo venkovní skladování máme v nabídce Rocol Z30 sprej. Poskytuje suchý, tenký, ale ohebný voskový film.


Všichni ke strojům!

Zde předpokládáme, že už o emulzích něco víte. Stroje vybavené okruhem pro chladicí kapalinu-emulzi je dobré nejprve vyčistit prostředkem Rocol Ultraguard SC (nalitím do stávající emulze na začátku poslední směny). Jako univerzální emulzi nabízíme Rocol UltraCut 370 s výhodným ředicím poměrem.
Pokud je to Váš první kontakt s emulzemi, nebo pokud potřebujete emulze na neželezné kovy, vysoce legované oceli, nebo speciální brusné emulze, prosím kontaktujte nás.


Pro přídavné mazání s aplikováním přímo na nástroj nabízíme bezkonkurenční Rocol RTD, desítky let osvědčenou značku. Je k dispozici jak v kapalině (kde může jako několika procentní roztok vylepšit Váš standardní řezný olej), tak v pastě i ve spreji. Vrtání, vystružování i závitování se pro Vás po několika kapkách stane hračkou.

Pokud si potřebujete díly nebo nástroje popsat, nabízíme průmyslové bezkonkurenční fixy Dykem TexPen s kovovou špičkou, které si poradí s jakýmkoliv povrchem i nepořádkem.


Když je na řadě čištění a odmašťování....

Na běžné odmašťování obvykle stačí jenom jeden výrobek - Varybond VB02 Brake and Assembly Cleaner, doporučujeme jej jako německou kvalitu za českou cenu. 

Všichni dobře známe malé černé umyvadlo v koutě dílny s kýblem solviny, ale pokud jenom potřebujeme zvednout mobil čistou rukou, doporučujeme odmašťovací ruční utěrky Scrubs. Dají se použít i na lehčí odmašťování dílů.
Pro profesionální odmašťování hrubých nečistot, nebo pro přesné odmaštění před lakováním nebo nánosem lepidla, máme v nabídce Samsol DG Wipes. To už je pořádný "kanón" - odmašťuje se s nimi v Rolls Royce, takže asi fungují:) Dá se s nimi nahradit například IPA nebo MEK. (Pokud Vás zajímá přesné čištění na nejvyšší úrovni, doporučuji sekci Letecký a obranný průmysl.)


A můžeme montovat!

Pokud plánujeme spoje opět po nějaké době rozebírat, doporučujeme britskou montážní pastu Rocol Anti Seize, která existuje ve spoustě variant podle použitých materiálů a požadovaných teplotních rozsahů. Vzhledem k tomu, že je schválena pro stavbu atomových ponorek, zcela určitě bude dostačující i pro Vaši nejnáročnější aplikaci.
N
aopak, proti uvolnění šroubů doporučujeme německá lepidla Varybond Thread Locker, například 12-22 - mile překvapí kvalitou i cenou. Pro celou šíři požadovaných tolerancí a utahovacích momentů nás prosím kontaktujte. 

Zámky či jemné mechanismy doporučujeme prostříknout univerzálním sprejem VB Multi Protection Spray, který výborně penetruje, vytěsňuje vodu a lehce maže. S tímto sprejem si můžete lehce promazat i cokoliv na dílně nebo v budově. Pozn. Jestli Vám to připomíná klasické védéčko za stovku - Water Displacing, ano - tak pozor, to má teplotní rozsah pouze do 100°C - a navíc, VB tak rychle nevyschne. Ten funguje spolehlivě od -70°C do +230°C. Inu, syntentika, jiná liga - a Varybond si ohlídal, aby u německého výrobku ta cena zůstala česká:) 


Když to nejde povolit...

Pro snadné rozebírání starých spojů při opravách bychom doporučili VB71 Penetrating Oil, nebo, když vše ostatní selže, Rocol Shock Release Spray, který zmrazí spoj na -40°C během 10 sekund. (A když ani to nepomůže, potom už fakt jenom kladivo, vrtačka a flexa....)


A když má přijet návštěva...

Máte i větší sklad a potřebujete všemu dát své místo? Můžete ještě mrknout na kvalitní anglické podlahové značení Rocol Easyline Edge. Pro jistotu, nebezpečná kluzká místa můžete (po odmaštění) ošetřit jednosložkovým protiskluzovým nátěrem Rocol Safe Step 100.
A pokud Vám majitel objektu odmítá spravit parkoviště, máme i opravnou směs Rocol Asphalt Repair Compound.
Doufáme také, že firemní vůz se kterým pojedete pro návštěvu na letiště, má čisté autopotahy - zde pomůže sprej Rocol Foam Cleaner Spray.


Informace a objednávky na tel. 776 554 003 nebo  info[@]profisolv.com