Řešení pro truhlářství


Odmašťování a čištění

Zde nemá chybu velmi kvalitní a levný čistič brzd Varybond VB02 Brake and Assembly Cleaner.
Pokud si nechcete rukama od šmíru umazat hotový díl připravený do laku, doproučujeme ruční utěrky Scrubs s dermatologickým atestem. Lze použít i na odmaštění kovových či plastových dílů.


Mazání strojů

Tam, kde piliny nepadají, čili na uzavřené části strojů, doporučujeme vazelínu ve spreji Varybond VB 89 Grease Spray. Jako čerstvá - tekutá dobře zapenetruje všude, kde je potřeba a po zaschnutí ztuhne v regulérní mazací tuk, který postupně uvolňuje potřebný olej.

Jako univerzální mazací sprej, který vytlačuje vodu a lehce maže (ano,čili ´védéčko') nabízíme Varybond VB 16 Multi-Protection Spray. Jeho výhoda je v tom, že to je syntetika, která pomaleji vysychá a déle maže. Tímto můžete i prostříknout zámky na nábytku (pokud zde ale není požadavek na potravinářské mazivo - viz níže).

Pokud piliny vadí, čili pro mazání suchých kluzných ploch doporučujeme Rocol Dry PTFE Spray. Jeho základní výhodou je, že se na namazané plochy  prach ani piliny absolutně nelepí, viz naše produktové video.

Pokud máte starý stroj s převody přes klínový, nebo ještě klasický řemen, rozhodně uplatníte VB76 Belt Dressing Spray - po jeho nástřiku řemen přestane prokluzovat.


Mazání kování a zámků - výroba kuchyní

Nyní se dostáváme k problematice potravinářských maziv. Co to je potravinářské mazivo? Musí snést přísná kritéria bezpečnosti podle toho, do jaké míry může přijít do kontaktu s potravinami. Každé takové mazivo musí být vyrobeno pouze z látek schválených organizací FDA (Federal Drug Administration) v USA, což je ale mezinárodně uznávaný standard. Navíc nesmí být při výrobě použit žádný alergen.

Existují 3 kategorie těchto maziv:

NSF H2 - vyloučen kontakt s potravinami, ale může být přítomno v potravinářském provozu (například neohrozí svými výpary)
NSF H1 - povolen náhodný kontakt s potravinami - nejširší kategorie, která bude zajímat i nás. Zde je maximální přípustná kontaminace potraviny do koncentrace 10mg/kg
NSF 3H - nejvyšší kategorie, kde mazivo může být v kontaktu s potravinou (například mazání plechů na pečivo před jeho pečením, nebo mazání nášlehových pístů ve zmrzlinářských strojích).

Čističe mají své vlastní kategorie (C, A, K atd.), ale to je nad rámec této sekce (podrobnějí viz Potravinářství)

Čili z kategorie NSF H1 rozhodně doporučujeme maziva Rocol, která se vyznačují tím, že mají stejnou, ne-li vyšší účinnost než stejná maziva na bázi minerálního oleje.

Vystačí Vám dvě - lehce penetrující Foodlube WD Spray pro univerzální mazání, nebo silnější a trvalejší Foodlube Spray Grease, což je vazelína ve spreji. Pokud potřebujete suché mazání, Rocol Dry PTFE Spray je také certifikován NSF H1.


Ostatní

Svoje dřevoobráběcí nástroje si můžete popsat kvalitními lakovými fixami Dykem Brite-Mark.

Máte i větší sklad a potřebujete všemu dát své místo? Můžete ještě mrknout na kvalitní anglické podlahové značení Rocol Easyline Edge. Nebezpečná a kluzká místa můžete (po odmaštění) opatřit jednosložkovým protiskluzovým nátěrem Rocol Safe Step 100. A nějakou tu díru na parkovišti snadno spravíte Rocol Asphalt Repair Compound:)
A pokud si umažete auto, doporučujeme si vyčistit autopotahy sprejem Rocol Foam Cleaner Spray.


Informace a objednávky na tel. 776 554 003 nebo  info[@]profisolv.com